Урбани вести

ЗАПОЧНА ИНТЕНЗИВНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА СТАНБЕНИТЕ ЗГРАДИ

Согласно препораките за превенција од Ковид 19 и оперативните мерки на Кризниот штаб на Општина Охрид, екипите  на ЈП „Охридски Комуналец“  денеска започнаа реализација на интензивни активности за дезинфекција на влезовите, ходничните и скалишните простории на станбените згради на подрачјето на Општина Охрид.

Во рамки на денешната акција, утрово се изврши дезинфекција на зградите во населбата „Билјанини Извори“.

Активностите за дезинфекција ќе продолжат интезивно и во останатите станбени комплекси на територијата на општината.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Дебрца одбележани 76 години од формирањето на Првата Македонско – косовска ослободителна ударна пролетерска бригада

saso user

СЕ РАЗУБАВУВААТ ЗЕЛЕНИТЕ ПОВРШИНИ СО ЗИМСКА РЕКОЛТА

saso user

ЗАПОЧНАА ЧЕСТВУВАЊАТА ВО ЧЕСТ НА ГРИГОР ПРЛИЧЕВ

ohrid_user