Спорт

Јанески и Љама немаат корона, во понеделник излегуваат од карантин

Македонските сениорски репрезентативци во бокс, Гоце Јанески и Јасин Љама се негативни на Ковид-19 откако денеска им беа направени тестови по речиси 14. дневниот карантин по враќањето од Лондон, соопштија од боксерската федерација на Македонија.

Љама и Јанески ќе го напуштат карантинот најдоцна во понеделник а потоа ќе одат во самоизолација во своите домови.

Јанески и Љама настапија на квалификацискиот турнир во Лондон за настап на Олимписките игри во Токио, турнирот беше откажан по само два дена, македонските репрезентативци благодарение на ангажманот на Боксерската федерација, Амбасадите на Македонија во Лондон и Софија безбедно се вратија дома и беа во карантин во Скопје.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Рекордни 25 камери и дрон ќе го снимаат „Дер Класикер“ за 205 држави

saso user

Њукасл во преговори со Барселона за трансфер на Кутињо

saso user

Избрани најдобрите во ЛШ во последните 20 години

saso user