Свет

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада.

Мостот се наоѓа на прометен пат  во близина на градот Аула, помеѓу Џенова и Фиренца.

На местото се наоѓаат пожарникари, а со сообраќајот управува државниот оператор Анас.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Основачот на Википедија повикува на бојкот на социјалните мрежи

saso user

Помпео: САД создаваат коалиција, сакаат мирно решение

saso user

Иранки споделуваат видеа на кои се без вел и покрај заканата од затвор до 10 години

saso user