Урбани вести

САНАЦИЈА НА УЛИЦИТЕ ВО НАСЕЛБА „ИСТОК“

По налог на Општина Охрид санирани се  оштетувањата на улиците во населба „Исток“. Потрошени се околу 240 тони асфалт, а асфалтирана е површина од 600 метри квадратни со вкупна должина од 200 метри. Со изведувањето на овој зафат битно се олеснува пристапот на граѓаните до домовите и се подобрува патната инфраструктура.

Изведувач на градежните активности е АД „Илинден“ од Струга.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Резил во Охрид: Си го реновирал клозетот и кадата ја фрлил во езерото (ФОТО)

saso user

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ИЗВРШИ УВИД НА ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ ФИНАНСИРАНИ ОД ОПШТИНАТА

saso user

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОЕКТИ ОД ОБЛАСТА НА ОДРЖЛИВИОТ ЛОКАЛЕН ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ И ТУРИЗМОТ ЗА 2020 ГОДИНА

saso user