Свет

Розова супер Месечина низ објективите од целиот свет (ГАЛЕРИЈА)

Најголемата и најсјајна Месечина за оваа година вчера го осветли небото над Земјата. Априлската полна месечина вообичаено е најблиску до одликите на супермесечина.

Супермесечината се појавува во мигот кога Месечината е најблизу до Земјата и во таа положба изгледа посветла и поголема од вообичаената полна Месечина. Таа појава е позната и како „Розова Месечина”, поради розовите цвеќиња коишто цветаат рано напролет.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тројца приведени, планирале атентат врз принцот Хари

saso user

Кои се најголемите закани за човештвото?

saso user

Геј може да е и твојот син и твојот внук, пет децении борба против дискриминација

saso user