Македонија

Починатиот албански државјанин во Кавадарци позитивен на коронавирус

Позитивен на ковид-19 е 44-годишниот албански државјанин кој беше пронајден мртов во Кавадарци, потврдуваат од Центарот за јавно здравје Кавадарци, а тие потврда за случајот добиле од Судска медицина, објави КТВ.

Тој работел во Кавадарци и во Штип, сега се бараат лицата кои биле во контакт со него, а била извршена и дезинфекција во објектот каде што е пронајден.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Училиштата да планираат антикорупциски содржини

saso user

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија

saso user

Тројца повредени со нож во групна тепачка во Тетово

saso user