Спорт

Одложен прошталниот меч на Вознијацки против Серена

Прошталниот натпревар на поранешниот прв рекет на светот Каролина Вознијацки, во кој требаше да игра со Серена Вилијамс, е одложен поради пандемијата на коронавирус и ќе се одржи кон крајот на годинава.

Натпреварот во Копенхаген беше закажан за 18 мај, а сите билети беа продадени уште во декември.

Вознијацки рече дека тие ќе останат валидни за новиот датум.

За потсетување, данската тенисерка одлучи да ја заврши кариерата по Австралија опен.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Капитенот на Црвена Ѕвезда добил понуда што не се одбива

saso user

Ангеловски: На убав начин му го честитавме јубилејот на Пандев

saso user

Роналдо може да биде казнет за непристојниот гест во мечот со Атлетико

saso user