Спорт

Легендата на Милан го победи коронавирусот

Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми.

Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.

Пред неколку дена неговиот син Даниел Малдини, играч на тимот, потврди исто дека е и здрав, откако бил заразен заедно со неговиот татко.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ана Стојановска од Тениски клуб Охрид го освои првото место на Отвореното првенство на Северна Македонија за јуниорки до 14 години

saso user

Мундобаскет 2023 година ќе се игра од 25 август до 10 септември

saso user

Ајакс го продаде Зијех за 40 милиони евра

saso user