Балкан

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според европската макро сеизмичка скала во Корча Р.Албанија

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според европската макро сеизмичка скала, утрово во 08 Часот со епицентар во градот Корча Р.Албанија .Земјотресот почуствуван е и во Макеоднија во градовите Охрид,Ресен, Струга.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Вељановски: Медиумите во Србија неточно известуваат за случувањата во Црна Гора

saso user

ФБИ истражува сомнеж за перење на ирански пари во Словенија

saso user

Борисов го честиташе денот на бугарската просвета и се поклони на делата на Кирил и Методиј

saso user