Свет

Еве како изгледаат белите дробови на заразен пациент од коронавирусот ВИДЕО

Лекарите од Универзитетската болница Џорџ Вашингтон во САД на поинаков начин ја подигнуваат свеста од опасноста од коронавирусот. Имено, тие објавиле снимка на која е прикажан 3Д модел на белите дробови кај заразен пациент од ковид-19.

Како што стои во објаснувањето, жолтата течност покажува колкава штета нанесува коронавирусот на ткивото на пациентот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Адвокатите на Трамп побараа од Врховниот суд да го прекине објавувањето на неговите даночни пријави

saso user

Протест на учениците во Берлин против климатските промени

saso user

Британија ќе одржи избори неколку денови по Брегзит

saso user