Македонија Топ вести

Двајца починати и нови 18 заразени денеска во земјава

Двајца пациенти позитивни на коронавирусот починаа во последниве 24 часа, дознава Алсат.

Едниот од починатите е од Куманово, а другиот од Кавадарци, со што вкупниот број на починати досега изнесува 28 лица.

Според информациите на Алсат, во изминативе 24 часа утврдени се 18 нови позитивни на вирусот ковид-19, со што вкупниот број заболени во земјава е 617 лица.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шекеринска: Пепелиште каде ќе биде првиот прифатен пункт за граѓани од држави со висок ризик

saso user

Повеќе болни и изнемоштени гласаа во Тиквешко, споредено со првиот круг од претседателските избори

saso user

Променливо облачно, со студени утра

saso user