Балкан

Во Бугарија 16 новозаразени со ковид-19, досега 581

Вкупно 581 потврдени се случаите на заразени со новиот коронавирус во Бугарија, излекувани се 42. Тоа беше објавено на редовниот брифинг од претседателот на Националниот оператривен штаб, генерал-мајор проф. Венцислав Мутафџиски.

Во последните 24 часа, новите случаи се 16, од кои шест се хоспитализирани, јави БТА.

Вкупниот број на смртни случаи во земјата е 23 лица – просечна возраст од 65 години.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Каракачанов: Aрмијата e подготвена да испрати уште 1000 војници на границата со Турција

saso user

Кај Задар во Хрватска се урна воен авион за обука, загинаа двајца

saso user

Босански медиуми јавуваат дека италијанската полиција запленила 1,1 тони кокаин, дел бил наменет за Македонија

saso user