Урбани вести

УПАТСТВО ЗА ОЦЕНУВАЊЕ НА УЧЕНИЦИ ВО СРЕДНИТЕ И ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА НАМЕНЕТО ЗА НАСТАВНИЦИТЕ

Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија објави Упатството за оценување на учениците во средните и основните училишта наменето за наставниците.

УПАТСТВО ЗА ОЦЕНУВАЊЕ НА УЧЕНИЦИ ВО СРЕДНИТЕ И ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА НАМЕНЕТО ЗА НАСТАВНИЦИТЕ

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА БОШЊАЦИТЕ

saso user

ОДЛУКА ЗА ИЗБОР НА КАНДИДАТ ПО ЈАВЕН ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

saso user

Средба на раководителите на пензинските фондови од земјите на поранешна Југославија

saso user