Урбани вести

Оваа сабота пазарот во Ресен ќе работи

Од Општина Ресен известуваат дека оваа сабота (04.04.2020) пазарот ќе работи.

Претходно, ќе биде извршена целосна дезинфекција на истиот.

Упатуваат апел до сите граѓани да се придржуваат до мерките и препораките за заштита упатени од Владата и од Министерството за здравство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Режисерот Александар Поповски: Јас велам диво месо, вие слушајте диви градби!

saso user

(ГАЛЕРИЈА): Најголема донаторска акција на СОС БАЛКАНМЕДИА за граѓаните од социјално ранливата категорија во историјата на Охрид

saso user

Дониран UV Guard во Општата болница во Охрид

saso user