Урбани вести

Интензивно се работи на расчистување на локалните улици и патишта како и на патиштата кои водат до селата во општина Ресен

Поради денешните обилни врнежи од снег, интензивно се работи на расчистување на локалните улици и патишта како и на патиштата кои водат до селата во општина Ресен.
Расчистувањето на улиците и патиштата ќе продолжи и во текот на вечерните часови.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

(ВИДЕО) Бадникова литија во Охрид

saso user

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ БАРАЊА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ОПРЕМА И УСЛУГИ ВО ЛОКАЛНОТО ЗЕМЈОДЕЛСТВО И СТОЧАРСТВО

saso user

РАБОТЕН СОСТАНОК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО, ШУМАРСТВО И ВОДОСТОПАНСТВО

saso user