Македонија

Граѓаните се недисциплинирани, вчера 242 лица го пробиле полицискиот час

Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на изминатото деноноќие издало 109 решенија за изолација на лица низ целата земја, а 112 лица потпишале изјави за самоизолација.

При вчерашните проверки на полицијата над лица во изолација и самоизолација, констатирано е дека едно лице, во самоизолација, не било затекнато во својот дом.

Во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на цела држава 242 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 95 лица, опоменати се 37 лица, а за останатите се изготвени записници.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Недозволената брзината и кочниците на автобусот причини за несреќата кај Ласкарци

saso user

Отворени за средби, а нејќат ни да се видат

saso user

Дебата за притворот и други мерки за обезбедување присуство на обвинетиот

saso user