Македонија

11-ти состанок на главниот координативен кризен штаб

Во тек е единаесетиот состанок на главниот координативен кризен штаб, предводен од страна на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, на кој учествуваат и претставници на кризниот штаб за Дебар и Центар Жупа, Дирекцијата за заштита и спасување, како и ресорните министри.

На состанокот се реферираше во врска со последните заклучоци и препораки на Комисијата за заразни болести, како и за информациите од ресорните министерства, а во врска со справување и спречување на ширење на коронавирус.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Свети Сава, архиепископ Српски

saso user

Поглаварот Стефан: Ватикан подава рака кон Македонија

saso user

АБ НЕМОРАЛНА ЗАТУРОВСКА ГОВОРИ ЗА ЗДРАВСТВЕН СИСТЕМ ОД КАКО ЦЕЛИОТ ГО УПОСТОШИЈА!?

saso user