Балкан

Тенисерката Ана Ивановиќ донирала 35 респиртори за српските болници

Тенисерката Ана Иванович донирала на здравствениот систем 35 респираторни машини.Таа заедно со уште неколку компанииобезбедила средства и набавиле 50 респираторни машини.Ана Ивановиќ е Амбасадор на УНИЦЕФ.Ивановиќ уште од првиот ден на кризата која ја предизвика вирусот Корона активно е вклучена во собирање и донирање на заштитни маски , заштитни одела,весир наочари за здравствените работници во Србија.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Отворен Музеј на магариња во Црна Гора, прв во регионот (ВИДЕО)

saso user

Во Србија и во БиХ нови жртви од Ковид-19

saso user

На состанокот на „Мал Шенген” и Ѓукановиќ и претставници на Стејт департментот

saso user