Свет

Расте загриженоста за кралицата, кога последен пат имала контакт со принцот Чарлс

Кралското семејство одлучи дека треба да ги преземе неопходните мерки за да се заштити од коронавирусот, па поради тоа неговите членови во посебна самоизолација.

Изолацијата се зголеми по вчерашното сознание дека принцот Чарлс е заразен со коронавирусот.  Престолонаследникот на британската круна покажува благи симптоми на вирусот, а портпаролката на резиденцијата на принцот рече дека и Камила, сопругата на принцот Чарлс, исто така била тестирана, но нема вирус.

Резиденцијата истакна дека принцот Чарлс и Камила сега се наоѓаат во изолација во Балморал, Шкотска, додавајќи дека сè уште не е можно да се утврди од кого синот на кралицата Елизабета го „собрал“ вирусот.

Меѓутоа, она што ја загрижува британската јавност е кога кралицата последен пат го видела својот син. Според информациите од кралската палата, Елизабета Втора последен пат се видела со својот син на 12 март. Истакнато е дека е кралицата е со добро здравје.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Оваа тврдина крие многу мрачни тајни, таму биле изведувани страшни експерименти ФОТО+ВИДЕО

saso user

Оздравени се над 19 отсто од лицата заразени со Корона, а 2,7 проценти се починати

saso user

Една жртва при превртување на автобус во Италија

saso user