Урбани вести

ПРОДОЛЖУВА ДЕЗИНФЕКЦИЈАТА НА УЧИЛИШНИТЕ ОБЈЕКТИ

Во рамки на оперативниот план на Локалната самоуправа за превенција од ширењето на Корона вирусот Ковид-19, деновиве продолжиja активностите за дезинфекција на училишните објекти на подрачјето на Општина Охрид.

Беше извршена дезинфекција на сите училници, ходници, канцеларии и помошни простории во:

  • СОСУ „Свети Кирил и Методиј“ и
  • СОСУ „Свети Климент Охридски“

Претходно беше извршена дезинфекција на сите основни училишта во општината.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ВО ТЕК Е ПРЕРЕГИСТРАЦИЈА НА ПОСТОЕЧКИТЕ КАРТИЧКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ВО СТАРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДОТ

saso user

Преспанскиот херој Васил Јанкул стана дел од тимот на општина Ресен

saso user

На Антички во Охрид поставена спомен-плоча за Горан Стефановски (ФОТО)

saso user