Македонија Урбани вести

ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ СО АПЕЛ- Не фрлајте ги заштитните маски и ракавици по јавните површини

Деновиве нашите служби задолжени за одржување на јавната и услужна хигиена се соочуваат со проблем кој претставува опасност по нивното здравје и по сите случајни минувачи. По јавните површини (покрај контејнери, тротоари, коловози и зелени површини) наоѓаме расфрлани заштитни маски и ракавици.

Затоа упатуваме апел-„Заштитните маски и ракавици уредно спакувани и затворени да се депонираат исклучиво во садовите за депонирање отпад!„

Доколку сами не се заштитиме и не покажеме поголема свест и одговорност, никој не може да не заштити.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОСМАНИ: ВЛОЖУВАЊЕТО ВО ЕВРОПСКИ ЗНАЕЊА Е НАЈДОБРАТА ИНВЕСТИЦИЈА ДЕНЕС

saso user

Заев денеска во официјална посета на Албанија

saso user

Тепачка во близина на Авто кампот „Ливадиште“ кај Струга

saso user