Македонија

Максим Димитриевски за „Алсат“: Барам целосен карантин во Куманово!

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во вечерашното јавување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, побара заострување на мерките за заштита од проширувањето на коронавирусот во градот и апелираше надлежните да го зголемат бројот на епидемиолози и стручни тимови во Центарот за јавно здравје во Куманово.

– Остануваме и на досегашното барање, а тоа е да се обезбеди целосен карантин, а тоа подразбира контролиран влез и излез од градот – рече Димитриевски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почнува Велигденскиот пост

saso user

Велосипедската тура „Cucle4Europe“ почнува утре од Скопје, завршува во Шведска

saso user

Со измама ветувал документи за работа во Германија и завршил во притвор

saso user