Uncategorized

Гошаревски, во посета на ЈЗУ “Здравствен дом” и трите полициски пункта во Ресен

Вечерва градоначалникот на општина Ресен, Живко Гошаревски, беше во посета на ЈЗУ “Здравствен дом” – Ресен, каде директорот Сања Андоновска го запозна со активностите кои се превземаат и ќе бидат превземени во иднина, а се однесуваат на заштита од вирусот Ковид-19.
Градоначаланикот Гошаревски ги посети и трите полициски пункта, каде на дежурните полициски екипи им додели заштитни маски и средства за дезинфекција и им се заблагодари за досегашните превземени мерки.

Благодарност и поддршка до ОВР Ресен, здравствените работници од ЈЗУ Здравствен Дом Ресен . ТППЕ Ресен Јкп Пролетер , мобилните екипи на Општина Ресен , за сите што се грижат за нашето здравје и безбедност. ВИЕ СТЕ НАШИТЕ ХЕРОИ !!,истакна Живко Гошаревски.

Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.Фотографија на Општина Ресен.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Арсовски: Заев ѝ префрлал пари на Катица Јанева пред да биде уапсена ВИДЕО

saso user

ФОТО: НИКОЛА ПАУН БАКРАЧЕСКИ ВО НАПАД НА ХИСТЕРИЈА ?!

ohrid_user

ЗБОРОТ БАКРАЧ ИМА ЗНАЧЕНИЕ НА КОТЕЛ КОЈ Е Р’ЃОСАН И СЕ ФРЛА ВО ЃУБРИШТЕ

ohrid_user