Сцена

Горан Каран му посвети песна на девојчето што загина во земјотресот во Загреб ВИДЕО

Сплитскиот пејач Горан Каран (55) ги расплака своите обожаватели, но и бројни други со објавата на својот фејсбук-профил.

Каран напиша песна и запеа за 15-годишното девојче кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро. Девојчето беше извлечено од урнатините во критична состојба, лекарите се бореа за нејзиниот живот, но не можеа да го спасат.

„Има едно место каде што се скриени богатства. Има едно лице, најмило од сите. Спиј мирно, душо мала, те чувам. Под ѕвездите не си сама, те бакнувам. Еден во цвет во рајот недостасува, тоа си ти“, се стиховите што му ги посветил на девојчето.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бред Пит: Тарантино обожава да ги собува актерките

saso user

Омилената холивудска актерка на Хвар јадеше јастог на жар ВИДЕО

saso user

Човекот кој страда од патолошкиот синдром на Џокер проговори за нарушувањето ВИДЕО

saso user