Свет

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале.

Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539.

Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меркел и натаму се залага новиот претседател на ЕК да се бира меѓу „водечките кандидати“

saso user

Кристалина Георгиева избрана за европски кандидат за директор на ММФ

saso user

САД: Ненамерно убиени 1.300 цивили во Иран и Сирија

saso user