Сцена

Ријана донира пет милиони долари за борба против коронавирусот

Ријана е една од оние кои одлучија да помогнат во борбата против пандемијата и донираа пари преку нејзината Фондација Клара Лионел.

Таа ја основа оваа фондација во 2012 година и го носи името на нејзините баба и дедо. Пет милиони долари што Ријана ќе ги донира ќе бидат поделени меѓу различни организации, вклучително и Светскиот здравствен центар, за истражување на вирусот Ковид-19.

Ријана, исто така, ќе донира 600.000 долари во нејзината родна земја, Барбадос, што ќе се користат за борба против коронавирусот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пејачка загина од огномет на сцена ВИДЕО

saso user

Зошто тоа го правиш на твои години? Синди Крафорд се соблече гола и ги налути обожавателите ФОТО

saso user

Северина осудена за семејно насилство, на поранешниот му се заканувала

saso user