Спорт

Рамос донираше 264.571 маски за лице во борба против коронавирусот

Стана јасно каква била донацијата на Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио во борбата против коронавирусот.

Двајцата направиле разни набавки преку УНИЦЕФ. Донирале 264.571 маски за лице, 1.000 заштитни костуми и 15.000 тестови.

Помошта од семејството Рамос се приклучува како целокупна поддршка на Реал Мадрид во борбата против пандемијата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Надал за проблемите со коленото: Целта е да бидам подготвен за Федерер

saso user

„Тајмс“: Абрамович можно е да го продаде Челзи за три милијарди евра

saso user

Официјално: Федерер ги пропушта „Мастерс“ турнирите во Мадрид и Рим

saso user