Свет

Почина заразениот британски дипломат во Будимпешта

Почина заменик шефот на мисијата во британската амбасада во Будимпешта Стивен Дик, кој беше заразен со вирусот Ковид-19, соопшти денеска Форин офисот.

Како што е наведено во соопштението, 37-годишниот дипломат починал вчера во Унгарија.

Дик беше заменик на британскиот амбасадор во Унгарија од декември минатата година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Учителка доби 20 години затвор поради секс со 13-годишен ученик

saso user

Најмалку 27 загинати при силна бура во Непал

saso user

Мексико размислува да бара екстрадиција на 21-годишниот обвинет за нападот во Ел Пасо

saso user