Македонија Топ вести

(ГАЛЕРИЈА) КОМПЛЕТНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОБЈЕКТИТЕ ВО СОПСТВЕНОСТ НА НА АДСДП

АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката спроведува темелна, вонредна дезинфекција на 20 социјални згради лоцирани низ целата територија на државата, 4  катни гаражи со кои стопанисува, 11 подружници, како и Дирекцијата.Акцијата е во согласност со препораките на Владата за заштита и превентива од вирусот КОВИД-19.Станува збор за третман со кој се уништуваат сите бактерии и штетни патогени микроорганизми од површините.Средството кое што се употребува е еколошко, односно покрај својата голема ефикасност е  и потполно безбедно за околината.Во насока на грижата за здравјето на станарите,АДСДП на социјалните згради  истакна известување со препораки како да се постапува во случај на епидемија.Акцијата на спроведување дезинфекција ќе се спроведува и во наредниот период, секако во зависност од потребите и во согласност со препораките на Владата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

(факсимили) „Сестрата газдарица“ со закани, Владата го позлатила со над 5 милиони евра „Авто Сервис Раде“ ДООЕЛ Теарце?!

saso user

Ципрас вратоврската од Заев ја чува во фиока од бирото, а другите во шифоњер

saso user

Од 158-та седница на Владата: 10.000 семејства во Тетово, Битола, Кичево и Скопје ќе добијат по 1000 евра за набавка на клима инвертери; Платите во основното, средното и високото образование и науката ќе пораснат за уште 10%

saso user