Македонија Топ вести

Владата забрани движење за сите граѓани од 16 до 05 часот викендов

Владата забрани движење за сите граѓани до 16 до 5 часот викендов, изјави владиниот портпарол Муамет Хоџа.

Поригоризните мерки од викендов ги најави претходно министерот Филипче.

– Сега Владата дискутира за предлогот на Комисијата за заразни болести за дополнително ограничување во комуникацијата за време на викендот, но и од наредната недела, во насока да значително се налага од Комисијата, да се намалат контактите помеѓу граѓаните со цел спречување на ширење на вирусот – рече Филипче.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Според Ахмети и ознаките во Армијата и банкнотите треба да се двојазични

saso user

Франција против старт на преговори поради реформата на СЈО

saso user

Полицијата ги сопрела Али и Ангела неколку часа по убиството на Пино?

saso user