Здравје

Домашен леб без квасец: Рецепт за најмекото и највоздушесто тесто

Овој леб ќе биде подеднакво вкусен, без оглед на недостатокот на квасецот. Се прави многу едноставно и брзо. Тајната состојка која му дава мека и воздушеста текстура, во овој случај, е прашокот за печиво.

Состојки:

За тестото:

– 150 грама брашно

– 25 грама прашок за пециво

– 25 грама путер

– 1 лажичка сол

– малку шеќер

Подготовка:

Помешајте го млекото и брашното (280 мл ладно млеко со 200 грама бело брашно), па покријте го садот и оставете да отстои 30 минути.

Во друг сад измешајте ги останатите состојки: брашното, прашокот за печиво, путерот, солта и шеќерот, па по 30 минути додајте ги во садот каде што претходно сте ги измешале млекото и брашното. Добро сѐ промешајте додека состојките не се соединат и тестото да биде без грутки.

Загрејте ја рерната на 210 Целзиусови степени, а тепсијата премачкајте ја со масло. За да се задржи влажноста, а тестото да биде помеко, тавата пред печењето прекријте ја со хартија за печење.

Печете 30 минути, па потоа тргнете ја хартијата за печење и оставете го лебот во рерна уште 10 минути.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Оваа промена во вашиот глас може да биде знак за рак на белите дробови

saso user

Да се потсетиме на лековитоста на јајцата од препелица

saso user

Д-р Софија Пејкова: И за само 15 минути кожата и очите може да се оштетат од силното Сонце

saso user