Урбани вести

ЈП Охридски Комуналец: Заради COVID-19 јавните тоалети надвор од употреба

Заради превенција од ширење на заразата предизвикана од вирусот COVID-19, Ј.П.„Охридски Комуналец„ привремено ги стави надвор од употреба јавните тоалети во Охрид. Претходно истите темелно се дезинфицирани.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЌЕ СЕ САНИРА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА “ВАНЧО НИКОЛЕСКИ“

saso user

УЧЕНИЦИ ОД ОУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ПОСЕТА НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА

saso user

ГЕОРГИЕСКИ ИГРА МАЈТАП И СО УНЕСКО И СО НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ!?

saso user