Сцена

Почина легендарниот пејач Кени Роџерс

Легендарниот кантри-пејач и актер Кени Роџерс почина во петокот на 81-годишна возраст.

„Кени почина мирно во својот дом, природна смрт под лекарски надзор и опкружен со семејството“, стои во официјалното соопштение.

Кени Роџерс доминираше со музичките графикони во 70-те и 80-те години на минатиот век, а некои од неговите најголеми хитови се „Lady“, „Islands in the Stream“, „Lucille“, „She Believes In Me“…

Неговата кариера траеше повеќе од шест децении.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почина Дејвид Белами, авторот на најпопуларните документарци

saso user

Том Џонс во Дубровник побарал шампањско старо 17 години

saso user

Синот на актерот кој го глумеше Тарзан ја избодел до смрт мајка си ФОТО

saso user