Урбани вести

ПРЕВЕНТИВНО ЗАТВОРЕНИ СПОРТСКИТЕ И ДЕТСКИТЕ ИГРАЛИШТА

Како дел од превентивните мерки за превенција од ширењето на Корона вирусот Ковид 19, од денеска сите детски и отворени спортски игралишта на подрачјето на Општина Охрид ќе бидат времено затворени.

Се упатува апел до граѓаните да ја почитуваат оваа мерка.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ВМРО ДПМНЕ :Честитка по повод 7 Ноември-Денот на ослободувањето на Охрид од фашистичкиот окупатор

saso user

ОПШТИНА ОХРИД, НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ” , НУ БИБЛИОТЕКА “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ” И ОУ “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”

saso user

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ПО ПОВОД КАТОЛИЧКИ БОЖИЌ

saso user