Досие Македонија Топ вести

Охридскиот ТРОН Константин Георгиевски, изгуби уште една политичка битка, следува Цунами?!

Сокриениот брифер на Охрид1 и ОхридВест, водителот на Охридскиот ТРОН Константин Георгиевски, изгуби уште една политичка битка, онаа да ја исчисти СДСМ од „сејлачиштата“, не му поминаа на пратеничка листа ниту неговиот „ментор “ Ѓоко Танаскоски, ниту успеа да ја протне на пратеничката листа Мадам Жижииии – Живка Ангелосвска, ниту успеа да го протне „билкарот општински чувар“ Ристо Николевски?!

Но да објасниме уште некој реални нешта кој патем го очекуваат водачот на Охридскиот Трон Константин Георгиевски?

„Можеме“, претставува Глагол, свршен и несвршен вид, истиот има неодредени и недифинирани дејствија. Додека другите можеа да бидат кандидат за градоначалник на предвремените локални избори за градоначалник на Охрид, „Можеа“, ама и покрај тоа што тие јасно истакнуваа „Можеме“, реалноста им постана таква, дека ете не „Можеле“….

Но едно е’ да се истакнува “Можеме“, сосема друго претставува она реална страна, на Вие што „Можете“, но сосема друго е, дали некој повторно ќе испадне будалетинка и да верува на тебе и таквите кои „Можете“, да можете само за ваше лично добро и на мала група на полтрони околу тебе. Но, ете ние граѓаните не „Можеме“ повторно да веруваме во лагите, веруваме на фактите и доказите, а не на глупави бајки за тоа како Вие „Можете“ да уживате во лускус, разврат, блуд, не можеме да Ви дозволиме од еден христијански културен центар да создадавате како Вие можете да го претворате Охрид во Содома и Гомора!? Ние граѓаните, ниту можеме, а уште помалку смееме да Ви дозволиме, да уништувате и пљачкосувате најголем Христијански град, кој патем го позајмивте од нашите деца, нашите внуци, правнуци.

Можеби Константин Георгиевски и слични како нему, поседуваат оние посакувани „грин карти“иселенички визи за САД.Тој и таквите како него, јасно е дека иднината не ја гледаат во Македонија и од тие причини, си лицитираат со иднината и просперитетот на Охрид, зошто, тука тие не ја гледаат иднината нивна, на нивните деца, вници итн…

Програмата на СДСМ „Можеме“, почива на 5 столба, како што истакна лидерот на СДСМ Зоран Заев на Конгресот! Но, дали Константин Георгиевски и таквите како него подразмислиле дека СДСМ направила програма „Можеме“, по пат на Библијата, Куранот, Талмодот, кој исто така почиваат на 5 столба.

До колку „Можеме“ во Охрид почива на 5 столба, Врховниот Свети Константин во Библијата го има Абрахам,  Во Охрид си го има Свети Бале, во Библијата Исус, во Општина Охрид Свети Златко, во Библијата Ное, Свети Лоте и Пресвета Великомаченичка Наташа Началничка Велмешка ?

За крај, нешто што би требало секој да го знае, а тоа е фактот дека Столбот има темел. Тој не виси во воздух ниту пак е закачен на гранка на некое дрво господине Константине Георгиевски. Тебе столбовите длабоко ти заминале во воздух, се нишаат како да ги зафатил земјотрес од 15 степени според Рихтер, а после секој таков катаклизмички земјотрес, чекај Цунами.

Фото- Монтажа Странски служби Содома и Гомора

Сашо Денесовски – Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Туск: Брегзит е една од најголемите грешки на ЕУ, но и француското „не“ за Скопје

saso user

Еве на кои пунктови да донирате храна и облека за сиромашните и бездомниците

saso user

Сообраќајот на патот Маврово-Дебар по една лента

saso user