Македонија Топ вести

ЦАРИНСКО-ОПШТИНСКИ ТАНДЕМ СИ СОСТАВИЛЕ СВОЈА „ШИНДЛЕРОВА“ЛИСТА НА СДСМ ЗА ПРАТЕНИЦИ ?!

Започнаа заедничките дворски игри на заедничките медиумските шутови, диригирани и директно нарачувани од оние аутсајдери во политичкиот живот, кој патем само на лигав, само за нив својствен криминален начин на живеење, се обидуваат да постанат политички живи мртовци !

КОЈ И ЗОШТО НАРАЧУВА ТЕКСТОВИ ПО ПАРТАЛ ПОРТАЛИ?!

Деновиве одреден електронски портал „магазин.мк“ (Стефанадџија), излегува со некаква си унапред подготвена анализа -Редослед на кандидати на коалицијата СДСМ-БЕСА во 5-та изборна единица?!

Секоја будала си има своја веселба, ок и тие имаат свои права да си ја обзнанат својата налудничавост, исто онака како што и нарачателите на лажната вест, смислено оркестрирано го нарачувале предметниот текст.

Дека забеганиот Пи-ар кој им го работел, пишувал текстот и го доставил до објава (веројатно добро платил?! Охридски докажани  глупаци), веднаш доколку се погледне објавената листа на политичките дилетанти кој ја составувале и кувале лажната вест, а со единствена намера да створат додатна нервоза и револт кај членството на СДСМ .

ФАЛШЛИВА ЛИСТА ПО ЦАРИНСКО – ОПШТИНСКИ ТЕРК ЗА ДНЕВНА ГЛУПОСТ?!

Апетитите, желботека секако дека е едно, но сосема друга е реалноста и тоа колку некој ужива углед во гласачкото тело, додека сосема друга е желбата на поединци, кој прикриено не да сакаат, туку на големи врати лобираат низ раководните структури во СДСМ, да завземат место на пратеничките листи.

Она што дебело укажува, на фактот дека глупавите во нивниот поход кон успехот, во нарачаниот и објавен текст на порталот „магазин.мк“, дури заборавиле или се изгубиле во простор и време, па така направиле нова територијална поделба, на која Општина Тетово ја припоиле кон 5-та изборна единица?!

Доколку се погледне списокот на царинско-општинаската желботека на листа во 5-та изборна единица го поставиле и Самка Ибраимовски (ПЦЕР) ТЕТОВО?!

Но како и да биде со ваква листа објавена од спинерите, со Жижи Ангелевска и другите, СДСМ не може да добие пратеник за во Месна заедница, а не за пратеници во парламентот на РСМ?!

Дека глупоста нема граници, во листата никаде го нема претседателот на ЛП Милевски, го нема досегашниот пратенички кординатор на СДСМ Јован Митрески, но го нема ниту името на директорот на царина на РСМ Ѓоко Танасковски, кој на големи врати лобира во централата на СДСМ Скопје директорското столче да го замени со пратенички имунитет?! Крајно колку гласови имаат на располагање приватно општинско -царинскиот тандем господа, 10,20,50 ??

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пријавете прекршување на мерките на овие мејлови и телефони

saso user

ПРОТОКОЛАРНА СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО АМБАСАДОРОТ НА РЕПУБЛИКА ЧЕШКА МИРОСЛАВ ТОМАН

saso user

ОХРИД1 И СКОПЈЕ1 ЛИФЕРУВААТ ЛИ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ПРОАКВА СО КРАЈНА ЦЕЛ ИЗНУДА ?!

saso user