Македонија

Сончево и ветровито

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната температура ќе се движи од два до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната темпратура до 11 степени.

За време на викендот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.
Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Декларацијата ќе донесе многу попримамлив живот за нашите граѓани, но ќе отвори и ново поглавје, порачаа лидерите од Охрид

saso user

Заев: До јуни можеме да ги исполниме целите што ги постави Брисел

saso user

КОВИД-19 потврден кај 177 лица, меѓу нив 15-ина се здравствени работници

saso user