Урбани вести

СЛОВЕНЕЧКИОТ АМБАСАДОР ЈАЗБЕЦ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

Амбасадорот на Словенија во Република Северна Македонија, Милан Јазбец, вчера беше во протоколарна посета на Општина Охрид. Во рамки на посетата тој оствари средба со Претседателката на Советот на Општина Охрид Живка Ангелоска.

Во рамки на средбата беше разговарано за досегашната одлична соработка на неколку заеднички културни проекти и бeше потенцирано дека таквата соработка ќе продолжи да се унапредува и во иднина.

Беше разговарано и за деталите околу организацијата на петтото јубилејно издание на Интернационалниот фестивал „Словенија во Охрид“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НАРАТИВЕН И ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ПО „ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ ОД ЈАВЕН ИНТЕРЕС НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2019“

saso user

УПАТСТВО ЗА ОЦЕНУВАЊЕ НА УЧЕНИЦИ ВО СРЕДНИТЕ И ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА НАМЕНЕТО ЗА НАСТАВНИЦИТЕ

saso user

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод празникот Курбан Бајрам

saso user