Македонија

Прекин на сообраќајот Прилеп-Битола, граѓани запалиле оган

Граѓани од околината на населбата Баир со палење на оган поради исклучена струја го прекинаа сообраќајот на автопатот А3 на обиколницата Прилеп-Битола-Ресен, информира Автомотосојузот на Македонија.

„Прекин на сообраќајот на автопатот А3 на обиколницата Прилеп-Битола-Ресен, поточно над населба Баир, со палење на оган од страна на граѓаните од околината поради исклучена електрична енергија“, се вели во соопштението на АМСМ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Авиони вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

saso user

Цветковски: И моите синови се повредени

saso user

Нови рочишта за „Монструм”, „Маџар Телеком” и „Т.Н.Т.”

saso user