Балкан

Метеор експлодира над Хрватска (ВИДЕО)

Над Хрватска денеска претпладне, метеор експлодираше при влез во Земјината атмосфера. Зад него остави траги од чад, а делови се распрскаа ширум земјата.

Таа глетка ги вознемири граѓаните, оти според Дамир Хржина, претставник на загрепската опсерваторија Ѕвездарница, татнежот се почувствувал на доста голема површина.

Властите засега немаат никакви дојави за каква било штета или повредени поради експлозијата на метеорот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Црна Гора усвоен законот за слобода на вероисповедта

saso user

За 16 месеци во Грција исчезнале 417 деца, а биле пронајдени 354

saso user

Нов земјотрес со интензитет од 5,3 степени во Албанија

saso user