Спорт

Лампард сака да се ослободи од 8 играчи

Не е само голманот Кепа Арисабалага мета на прогон од Челзи, пишува „Сан“.

Според британскиот весник, Френк Лампард сака да се ослободи од цели осум играчи во текот на летото.

На врвот на листата е најскапиот голман на светот, Кепа Арисабалага. Шпанецот не ужива доверба кај англискиот менаџер. Трансфер ембаргото на „сините“ опадна, а револуционерните промени се планирани за летото на „Стемфорд Бриџ“.

Зијех веќе е договорен од Ајакс за 40 милиони евра. Бен Чивел од Лестер и Јан Облак од Атлетико Мадрид ќе бидат приоритетни цели за новата сезона.

Маркос Алонсо и Емерсон се на трансфер листата, заедно со Курт Зума.

Од средината на теренот, Френки сака да се ослободи од Рос Баркли и Жоржињо.

Во нападот најмногу се зборува за заминувањето на Педро Родригез и Вилијан. Вториот има истечен договор и заминува по желба.

ФОТО: EPA / WILL OLIVER

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање ВИДЕО

saso user

Прв пат ќе се вози Ендуро крос паралелна трка во Скопје

saso user

EП во ракомет: Вечер Хрватска и Словенија против Норвешка и Шпанија во битка за финале, кое ќе го судат Македонци

saso user