Свет

Влезе во градски превоз и животот ѝ се промени од корен откако ја запеа песната на Леди Гага ВИДЕО

Цел свет ја слушна Шарлот Обери, кога беше запрена во метро и запрашана да го продолжи текстот на песната „Shallow“ од филмот „Ѕвездата е родена“, па оваа симпатична русокоса од анонимна пејачка стана планетарна ѕвезда.

Квин Фрешоветер на Јутјуб каналот објавува предизвик „продолжи го текстот“ – ги запира минувачите и бара од нив да продолжат да ги пеат стиховите од зададената песна.

Така во метрото наишол на Шарлот, пејачката која веќе 15 години настапува на свадби и во клубови, но досега не ѝ беше позната на јавноста.

Тогаш таа го воодушеви светот со песната „Shallow“, а оваа снимка за кратко време ја прегледале повеќе од 60 милини корисници.

Името Шарлот Обери стана познато низ целиот свет, а колку стана популарна зборува и тоа што сега гостуваше во познатата емисија на Елен Деџенерис.

Шарлот во емисијата во живо ја испеа песната „Shallow“, а Елен потоа ја изненади со годишен билет за метро и со дополнителни 10.000 долари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Лавров: Москва ќе одговори на непријателските потези на САД

saso user

Го барал изгубениот венчален прстен на пријателот – ископал цело богатство

saso user

Нетанјаху: Убиството на Сулејмани е право на САД на самоодбрана

saso user