Балкан

Уште двајца заболени од коронавирус во Грција, се откажува карневалот во Патра

Потврдени се уште два случаја на заболени од новиот коронавирус во Грција, еден кај детето на 38-годишната жена од Солун, другиот кај лице во Атина, со што бројката на случаи во Грција се искачи на три, јави дописничката на МИА од Атина.
Паралелно, со одлука на министерот за здравство, се откажува традиционалниот карневал во грчкиот град Патра што требаше да се одржи викендов.
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Tачи: Нема дијалог со Белград без САД

saso user

Од 1 мај поскапо гиро во Грција, ќе чини до 3 евра

saso user

Опозицијата победи на парламентарните избори во Косово, ВВ го прослави триумфот

saso user