Балкан

Уште двајца заболени од коронавирус во Грција, се откажува карневалот во Патра

Потврдени се уште два случаја на заболени од новиот коронавирус во Грција, еден кај детето на 38-годишната жена од Солун, другиот кај лице во Атина, со што бројката на случаи во Грција се искачи на три, јави дописничката на МИА од Атина.
Паралелно, со одлука на министерот за здравство, се откажува традиционалниот карневал во грчкиот град Патра што требаше да се одржи викендов.
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Приштина почнува процес пред суд за убиството на Ивановиќ

saso user

Вучиќ: Мислев Милица е најјака од сите нас, неа ја следат, а Данило го сликаат странски разузнавачи

saso user

Нов пожар во Грција, на лице место 80 пожарникари, ангажирани и авиони

saso user