Спорт

Новак Ѓоковиќ: Наскоро ќе ја посетам Македонија ВИДЕО

Јас искрено би сакал и искрено се надевам дека наскоро ќе ја посетам Македонија, изјави најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во најавата за најновата емисија „Еден на еден“.

Како што стои во најавата, ексклузивното интервју со Ѓоковиќ ќе можеме да го гледаме во недела во 18.30 часот на Канал 5.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ѓорческа во Анталија славеше над Бујукакчај

saso user

Ѓоковиќ: Понекогаш се прашувам дали треба да се вклучам во политика

saso user

Роналдо: Не ми требаат уште пари, сакам да го внесам моето име во историјата на фудбалот

saso user