Свет

Се тестира потенцијална вакцина против коронавирусот

Производителот на лекови „Модерна“ од Кембриџ во американската држава Масачусетс испрати на тестирање до државните истражувачи потенцијална вакцина против коронавирусот.

Вредноста на акциите на биотехничката компанија се зголеми рано изутринава, само еден ден откако компанијата соопшти дека испратила примероци на тестирање во рана фаза на Националниот институт за алергија и заразни болести.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Снег во Лас Вегас (ВИДЕО)

saso user

Северна Кореја истрела проектили во Источно Море

saso user

Запленети над 170 килограми марихуана во Хрватска

saso user