Сцена

Се продава „Викторијас сикрет“, а долната облека ја фрлаат во канта за отпадок

По периодот полн со предизвик и откажување на годишната ревија, брендот „Викторијас сикрет“ се продава за 1,1 милијарда долари, пишуваат странските медиуми. Организацијата L Brands е блиску до договорот за продажба.

Во Колорадо се пронајдени стотици парчиња долна облека во канта за отпадок во близина на неодамна отворената продавница на „Викторијас сикрет“.

Уште не е познато дали е ова крај за ангелите на „Викторијас сикрет“ и годишните спектакуларни ревии, кои беа најважен моден настан на годината.

Последната ревија на овој бренд беше откажана поради наводно поразителната гледаност на ревијата.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Давид – велешкиот Раста, има нова песна! ВИДЕО

saso user

Што се подготвува? Десет рап и поп музичари и еден актер настапуваат заедно на MAC

saso user

Вил Смит загрижен за синот: Кожата му посиве, изгледа испиено ФОТО

saso user