Балкан

Потврден прв случај на корона вирус во Хрватска

– Ги добивме резултатите од тестовите на хрватскиот државјанин кој престојувал во Милано во периодот од 19 до 21 февруари. Тој покажува поблаги знаци на болеста, ги преземаме сите мерки на претпазливост. Ќе се концентрираме на контактите коишто ги има остварено – изјави хрватскиот министер за здравство, Вили Берош.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Месиќ: Китаровиќ се китеше со успесите на фудбалерите

saso user

Најстуден мај во изминатите 30 години во Хрватска, трет во последните седумдесет

saso user

Средба Си-Вучиќ: Кина и Србија ги поврзува „челично пријателство“

saso user