Македонија

Овде можете да пријавите симптоми на коронавирусот

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот Фејсбук профил повторно ги посочи телефонските броеви на кои граѓаните може да пријават доколку имаат сомнителни симптоми налик коронавирусот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев на проштална вечера: Федерика ти благодариме за посветеноста

saso user

Од 20 степени во среда на минус 5 во четврток

saso user

Градоначалникот на Ѓорче го понесе атмосферата, оро, зурли и тапани за Стево

saso user