Сцена

Коронавирусот го запре снимањето на „Невозможна мисија 7″

Парамаунт пикчрс го одложи снимањето на филмот „Невозможна мисија 7″ во Италија, поради заканите од коронавирусот.

Снимањето на новиот филм од серијалот требаше да почне вчера во Венеција, но позитивните тестови за присуство на коронавирус во Италија ги принудија продуцентите да го замрзнат проектот.

Во соопштението, Парамаунт пикчрс се повикува на забраната за собири на јавни места во Венеција и изразува загриженост за глумците и другите вработени. Не се знае до кога ќе трае одлагањето.

Ѕвездата на филмот, Том Круз претходно не бил пристигнат во Венеција.

Компанијата вчера го одложи и прикажува.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почина соул легендата Бил Витерс, авторот на „Ain’t No Sunshine“ и „Lean on Me“ ВИДЕО

saso user

Харви Вајнстин однесен во најопасниот американски затвор

saso user

Грејс Џонс на 71-годишна возраст ги засени помладите колешки (ВИДЕО)

saso user